Povedený, ale bolestivý Kyjov

Naši jezdci se opět zúčastnili Českého poháru v silniční cyklistice, tentokrát v moravském Kyjově a jako tradičně je den před tím čekalo kritérium, které je skvělým rozjetím. Nejlepší výsledek zde zaznamenal Tomáš Hájek, který dokončil na 3. místě. Smolná se stala sobota pro Matěje Stránského, ten se zhruba v polovině závodu srazil se svým soupeřem řídítky a oba skončili na zemi. Matěj naštěstí vyvázl bez zlomeniny, ale jeho odřeniny a naraženiny jsou minimálně dost bolestivé. Doufejme, že se dá co nejdříve dohromady. Pro rychlejší regeneraci a se ani nezúčastnil Českého poháru, jeho veškerá příprava teď směřuje k mistrovství republiky, které je v plánu v tomto týdnu. Ve čtvrtek juniorské kategorie nastoupí do časovky, v sobotu pak do hromadného závodu.

Nedělní pohárový závod se jel na kopcovitém okruhu v okolí města Kyjov. Hned v dopoledních hodinách jsme se mohli radovat, neboť kategorii starších žákyň ovládla Aneta Dlouhá a skvělým 8. místem ji doplnila Martina Václavů. Stejně tak ve starších žácích byl vítěz z našeho týmu. Tomáš Hájek potvrdil roli nejlepšího sprintera a závod s přehledem v dojezdu ovládl.

V kategorii kadetů se naše trojice ve složení Václav Ježek, Filip Samec a Prokop Miňovský pohybovala úspěšně na předních pozicích, bohužel těsně před cílem se peloton poroučel k zemi a v hromadném pádu se zbrzdili i naši jezdci. Do cíle tak dorazili už jen symbolicky kvůli klasifikaci. 

Junioři byli oslabeni o Matěje Stráského, kterého musel zastoupit Tomáš Doležal, bohužel i on se poroučel k zemi a závod dokončil na 53. místě. Matyáš Pávek skončil dvě místa před ním na 51. pozici.

A aby toho nebylo málo, pády se nevyhnuly ani kategorii juniorek. K zemi se poroučela Kačka Hladíková, ta je naštěstí stejně jako Tomáš Doležal v pořádku a oba vyvázli jen s malými odřeninami. Skvělý výkon ovšem předvedla Kristína Zemanová, která dlouhou dobu prokazuje skvělou výkonnost, a závod dokončila na 3. pozici. 11. pak byla Bára Jeřábková.

Všem úspěšným gratulujeme, těm odřeným přejeme, ať se brzy zahojí, a hlavně ať se všem zadaří na mistrovství republiky.