Povedený Světový pohár v Namuru

Celkem čtyři jezdci z mladoboleslavského Brilon Racing Teamu se o uplynulém víkendu zúčastnili Světového poháru v belgickém Namuru. Na technické a kopcovité trati předvedli excelentní výkony a jejich výsledky stojí bezpochyby za zmínku.

Václav Ježek se v juniorech umístil na neuvěřitelném 9. místě a se svým výkonem byl velice spokojen: „Celej závod jsem jezdil ve skupině o 5. místo, ale v posledním kole jsem spadnul na šikmině a ztratil jsem tam 3 místa. Není se ale na co vymlouvat, závod byl těžkej jak technicky, tak fyzicky a padal každej, takže já jsem s 9. místem hodně spokojenej a už se těším na další závody v Belgii,“ uvedl Václav, který by se měl hned 26. prosince zúčastnit závodu SP v Dendermonde.

V juniorkách zajela 8. místo Kateřina Hladíková, a i ona byla s výsledkem spokojena: „Po startu jsem sice zůstala vzadu, v technice jsem se ale dokázala prokousat dopředu a jezdila jsem kolem 11. místa. Holky přede mnou ale dělaly hodně chyb, využila jsem toho a posunula jsem se až na 8. místo. Trať neskutečně klouzala, takže bylo důležité zůstat v klidu a v technice si jet svoje tempo, soustředit se na správnou stopu a do kopců pak jet naplno. To se mi naštěstí povedlo a s 8. místem jsem hodně spokojená,“ uvedla Kateřina Hladíková, v Táboře brala dokonce 4. místo a v průběžném hodnocení SP jí tak patří 6. místo.

V mužích do 23 let dojel na 22. místě Matěj Stránský, který je v této kategorii teprve prvním rokem. Jednoho zástupce, přesněji zástupkyni, měl Brilon Racing Team i v kategorii elitních žen. Tereza Vaníčková dokončila na 55. místě.

Dodat dále musíme, že juniorka Barbora Jeřábková se v neděli v rakouské Stadl-Pauře zúčastnila závodu kategorie C2 a v něm se umístila na krásném 3. místě.

Další zastávkou Světového poháru i závodníků Brilon Racing Teamu bude Světový pohár v belgickém Dendermonde, držte jim palce!