První díl ČP v cyklokrosu hostily Holé Vrchy, Brilon Racing Team si odváží čtyři medaile

Český pohár v cyklokrosu odstartoval na státní svátek 28. září na Holých Vrších. Jedna z nejtradičnějších cyklokrosových destinací byla svědkem klasických cyklokrosových závodů – jelo se na blátě za deště a chladného počasí. Závodníci mladoboleslavského Brilon Racing Teamu se ale s náročnými podmínkami poprali obdivuhodně a celkem si domu vezou čtyři medaile.

Závodní program odstartoval brzy ráno žákovskými kategoriemi. Skvělý výkon předvedl ve starších žácích Šimon Kment, jenž vybojoval druhé místo. Ve stejné kategorii dojel na 6. pozici František Hladík, 12. byl Adam Kment, 13. Eduard John a 31. Jan Fara.

Šimon Kment bere stříbro v kategorii starších žáků

Na řadu přišla po starších žácích kategorie kadetek. Na 9. místě dojela do cíle Veronika Sedláčková, Adéla Stránská byla 13., 14. dojela Martina Václavů a 16. Aneta Dlouhá.

Úžasný výkon předvedl v kategorii kadetů Lukáš Kristl, jenž si dojel pro své premiérové pódiové umístění v Českém poháru, když dojel třetí. Hned za ním byl jeho týmový kolega Tomáš Hájek na čtvrtém místě, na místě devátém byl Antonín John, 10. byl Tomáš Meier, 13. Matěj Havelka, 23. Eliáš Hofman, 36. Filip Voborník, 49. Štěpán Görög a 62. Petr Miňovský.

Skvělý výkon podal junior Václav Ježek. Od soupeřů se odpoutal hned v prvním okruhu z celkových pěti a jednoznačně si dojel pro vítězství.

Václav Ježek

„Podařilo se mi vybudovat náskok na soupeře hned v úvodním kole, ten jsem se snažil hlídat a vyšlo to. Jelo se mi dneska docela dobře, i když trať na Holých Vrších mi úplně nesedí, přesto se mi to dneska povedlo. Na bahně se mi ale okruh líbil a úplně nejlepší byly technické pasáže a schody, kde jsem se cítil silný,“ sdělil v cíli Václav Ježek.

Dále dojel v juniorech na 40. místě Zdeněk Hradiský, 48. byl Karel Bartoš a 50. Filip Brückner.

Vynikající formu potvrdila i mistryně České republiky Kristýna Zemanová, která v závodě elitních žen nestačila pouze na Maďarku Katu Blanku Vas. S druhým místem v cíli byla Kristýna spokojená a věří, že v budoucnu bude schopna se hvězdné Maďarce přiblížit.

„Závod byl opravdu těžký. Počasí vzalo za své a z trati se staly hotové bahenní lázně. I přes to se mi ale jelo moc dobře, v kopcích jsem se cítila silná. Maďarka Vas je jiná třída, je to profesionálka a dojíždí pravidelně v desítce ve světových pohárech. Byť to zní strašně, dvě minuty ztráty na ni považuji za dobré. Je to sice obrovská díra, ale v minulém roce mi na závodech takového typu dávala minut pět. Věřím však, že se moje forma bude v dalších závodech stále ještě zlepšovat a závodnicím typu Vas se budu alespoň kousek po kousku přibližovat,“ sdělila v cíli Kristýna.

9. místem Kristýnu doplnila Tereza Vaníčková, jež se bohužel necítila stoprocentně a další díl Českého poháru v Hlinsku, jenž se jede už v sobotu, kvůli nemoci vynechá.