První závodní víkend dopadl pro Brilon Racing Team na výbornou!

Po závodní pauze a náročných tréninkových blocích se závodníci Brilon Racing Teamu konečně postavili na startovní čáry.  

Jejich prvním startem byl tradiční otvírák domácí silniční sezony Trofeo Cinelli Velká Cena Hlohovce na jihu Moravy, kde jezdci trávili před závodem i přípravné soustředění. 

Hned při prvním sobotním startu – v kategorii mladších žáků – získal vítězství František Hladík, jenž porazil týmového kolegu Jana Faru. Na 6. místě dojel Václav Meier. V kategorii starších žáků byl na 2. místě Robert Lang, 3. dojel Antonín John, 8. byl Štěpán Görög, 12. Filip Voborník, 20. Eduard John, 28. Šimon Kment a 30. Ondřej Moulis.

Druhý den – v neděli – se v Pardubicích jel 1. díl Techniserve Cupu, Českého poháru mládeže v silniční cyklistice. Za Brilon Racing Team na start nastoupili nejen žáci, ale i junioři a kadeti.

Ve starších žákyních dojela na 6. místě Adéla Stránská, v mladších žácích opět triumfoval František Hladík, 5. byl Jan Fara, 11. Václav Meier. 

V kadetkách dojela na 12. místě Veronika Sedláčková, na 14. Martina Václavů, 14. byla Martina Václavů.

Ve starších žácích byl na skvělém 3. místě Antonín John, 6. dojel Filip Voborník, 7. Robert Lang, 13. Eduard John, 36. Šimon Kment.

V kadetech byl 12. Matěj Pekař, 28. Lukáš Kristl, 35. Eliáš Hofman, 42. Zdeněk Hradiský, 43. Karel Bartoš, 50. Matěj Havelka, 76. Filip Brückner a 81. Tomáš Meier.

V elitních ženách předvedla skvělý výkon Martina Bartošová, když dojela na 6. místě, v juniorkách byla 13. Barbora Jeřábková, 14. byla Kateřina Hladíková.

V juniorech pak perfektní týmový výkon předvedl Mirek Müller s Václavem Ježkem. Václav mu pomohl k zisku 3. místa.

Další víkend startuje Český pohár horských kol, a to úvodním podnikem v Brně, držte Brilon Racing Teamu palce!

Autor: Tomáš Ježek
Foto: Josef Hladík