Regionem Orlicka

Od pátku 30. července do neděle 1. srpna se část našeho týmu zúčastnila etapového závodu pro juniory Regionem Orlicka. Na startu v Lanškrouně se objevili tři junioři – Matěj Stránský, Tomáš Doležal a Matyáš Pávek a dále mohli startovat i tři kadeti. Byli to Véna Ježek, Filip Samec a Prokop Miňovský.

Na kluky čekaly čtyři etapy rozmístěné do tří dnů. V pátek se jela etapa na 76 kilometrů, ve které skončil nejlépe Matěj Stránský, který dojel v první skupině. Ve stejné skupině etapu dokončil i Véna Ježek a Tomáš Doležal.

Další den, tedy v sobotu, v dopoledních hodinách čekala na kluky časovka na 10 kilometrů. S tou si nejlépe poradil opět Matěj Stránský, který skončil na 19. místě. Dále byl 84. Filip Samec, 97. Véna Ježek, 104. Prokop Miňovský, 108. Tomáš Doležal a 118. Matyáš Pávek.

V odpoledních hodinách pak na kluky čekala královská etapa z města Jablonné nad Orlicí do Lanškrouna. I v té si nejlépe vedl Matěj Stránský, etapu dokončil na 9. místě. Ovšem i další kluci se v kopcovité etapě přes známý kopec na Cotkytle neztratili. Především kadeti předvedli skvělé výkony a všichni skončili v první půli 120členného startovního pole.

Do poslední nedělní etapy vstupovali kluci už velice unavení, ale nevzdali se a bojovali do posledních metrů. Po této etapě bylo celkové pořadí následující – Matěj Stránský skončil těsně za první desítkou na 11. místě, Tomáš Doležal skončil 24., Véna Ježek 56., Filip Samec 73., Matyáš Pávek 87. a Prokop Miňovský 92.

Za skvělé výkony musíme klukům, především kadetům, kteří se dokázali konkurovat i o dva roky starším klukům, pogratulovat. V dalších dnech je čekají tréninky a přípravné závody na mistrovství ČR horských kol. Budeme držet palce!