Šimon Kment mistrem republiky na silnici

O víkendu 15. a 16. července se v Královéhradeckém kraji konalo mistrovství České republiky v silniční cyklistice. Brilon Racing Team si zásluhou Šimona Kmenta odváží dvě medaile – zlato a bronz.

V sobotu byla na programu časovka jednotlivců, která se jela v Lázních Bělohrad. V kategorii starších žákyň byla na 6. místě Laura Svobodová, 12. dojela Adéla Paříková. Ve starších žácích předvedl skvělý výkon Šimon Kment, jenž si dojel pro bronzovou medaili. Na 7. pozici byl Adam Kment, 11. byl klasifikován František Hladík, 19. Jan Fara a 34. Eduard John.

František Hladík

V kategorii kadetek byla 16. Adéla Stránská a 19. Veronika Sedláčková. V kadetech byl 9. Tomáš Hájek, 24. Antonín John, 38. Matěj Havelka, 41. Lukáš Kristl, 52. Robert Lang, 53. Eliáš Hofman, 63. David Svoboda a 71. Petr Miňovský.

V neděli byly na programu závody s hromadným startem v Nové Pace. V kategorii starších žákyň byla na 6. pozici Adéla Paříková, 9. dojela Laura Svobodová. V kadetkách byla 17. Veronika Sedláčková, 26. dojela Aneta Dlouhá a 29. Adéla Stránská.

Ve starších žácích patřil mezi největší adepty na titul Šimon Kment a v 48 kilometrů dlouhém závodě dokázal roli favorita potvrdit. Díky skvělé práci týmu a skvělému výkonu v cílovém kopci zvítězil a stal se mistrem republiky. Skvělým 8. místem ho doplnil Adam Kment, 12. dojel Jan Fara, 17. František Hladík a 24. Eduard John.

Šimon Kment vítězí

V odpoledních hodinách se na start postavili kadeti, hned v úvodu byl závod ovlivněn hromadným pádem, kvůli němuž musel odstoupit Eliáš Hofman. Na zemi skončil i David Svoboda, ten ale v závodě pokračoval. Nejlepší výsledek z jezdců Brilon Racing Teamu zaznamenal Tomáš Hájek, jenž dojel na 10. pozici, 21. byl Lukáš Kristl, 30. Robert Lang, 34. Antonín John, 43. David Svoboda a 43. Petr Miňovský.

Nadcházející víkend jezdci přesedlají na horská kola, v Bedřichově se koná mistrovsví České republiky v cross – country.

Autor: Tomáš Ježek