SP Troyes: Ježek si vybral smolný den, Zemanová 13.

Čtvrtý díl Světového poháru v cyklokrosu hostilo francouzské Troyes a poprvé se na start postavily i mládežnické kategorie. V kategorii mužů do 23 let startoval Václav Ježek, kterého ovšem ve třetím okruhu potkal pád a ze závodu musel odstoupit. Zranění naštěstí nejsou vážná a brzy by se měl opět posadit na kolo.

V elitních ženách byla opět nejlepší Češkou Kristýna Zemanová, jež dojela na 13. místě. Se svým výsledkem ovšem spokojená nebyla: „Bohužel mi závod úplně nesedl. Ráno jsem se cítila ještě docela dobře, ale při závodě jsem měla úplně vypnuto. Nohám se dnes zkrátka vůbec nechtělo, a tak jsem si závod dost protrpěla. Špunt a mé málo ostré lokty v první šikmině tomu také nepřidaly,“ uvedla Kristýna, jež byla klasifikována na 4. pozici v kategorii u23.

Na 34. pozici dojela Barbora Jeřábková, Kateřina Hladíková, která se potýkala v úvodu závodu s technickými problémy, byla 40.

Další díl Světového poháru v cyklokrosu se jede již v neděli, a to v irském Dublinu. V sobotu se navíc v Čáslavi bude konat závod malého Toi Toi Cupu, kde se představí mládežnická část týmu.

Autor: Tomáš Ježek