Společné mistrovství České a Slovenské republiky v silniční cyklistice

Letošní mistrovství České republiky v silniční cyklistice, které je tradičně spojeno s mistrovstvím Slovenské republiky, se uskutečnilo u našich sousedů ve městě Bánovce nad Bebravou. Naši jezdci sem odjížděli kvalitně připraveni a závody pro ně byly vrcholem první části sezony.

Do časovky, která se konala ve čtvrtek 17. června, nastoupil v juniorech pouze Matěj Stránský. Ten se musel vypořádat s odřeninami z minulého týdne, když spadl při kritériu v Kyjově. Vypořádal se s nimi ale dobře. Do cíle dorazil na 5. místě a na bronzovou medaili ztratil pouze 13 sekund.

V juniorkách se časovky zúčastnily čtyři naše jezdkyně. Nejlepší výkon předvedla překvapivě Martina Bartošová, ta byla klasifikována na 11. místě. 13. skončila Bára Jeřábková, 14. Kristýna Zemanová a 15. Kačka Hladíková. Kristýna se bohužel po časovce potýkala se zdravotními problémy, a tak se musela vrátit zpět do Mladé Boleslavi. Pro ni i pro náš tým to bylo veliké zklamání, neboť v loňském roce skončila jako „prvoročačka“ na druhém místě. Přejeme jí brzký návrat do závodů!

V sobotu se pak konaly hromadné závody. Ty se jely na převážně rovinaté trati, ovšem s jedním prudším kopcem a závod mohly také dost ovlivnit povětrnostní podmínky. V juniorkách se z našeho týmu se všemi nástrahami místní trati nejlépe vypořádala Bára Jeřábková, která skončila na skvělém 6. místě a její výsledek byl pro nás velkým potěšením. 11. byla Martina Bartošová a 15. Kačka Hladíková, která se bohužel v těchto vedrech trápí s dýchacími problémy, což značně ovlivňuje její výkon.

Největší naděje jsme v sobotu vkládali do Matěje Stránského, zkušeného juniora, který si umí poradit s jakoukoli tratí. S radostí můžeme napsat, že Matěj bral v závodě bronz, který urval až v závěrečném sprintu.

„Do poslední zatáčky jsme najížděli jako větší skupina, bohužel jsem to trochu pokazil a musel jsem vycvaknout tretru. Přede mnou byl jenom Milan Kadlec a Matyáš Kopecký a tak, jak jsme do ní najeli, tak jsme byli i v cíli. Trošku mě mrzí, že jsem to pokazil, protože jsem tam chytil mezeru a už jsem to nestihl dojet, na druhou stranu jsem ale po tom minulém týdnu fakt rád za medaili.“

Radost má i celý náš tým, a to nejen z výkonu Matěje a holek, ale i z výkonu zbylých dvou juniorů. Tomáš Doležal závod dokončil ve druhé skupině na 15. místě, Matyáš Pávek se bohužel musel vyrovnat s pádem. I tak můžeme ale jeho 33. místo považovat za dobrý výsledek.

Největším zklamáním dne byl pro nás závod kategorie žen. Terka Vaníčková se ještě těsně před cílem pohybovala ve skupině na předních pozicích a připravovala se na závěrečný sprint, bohužel se ale během posledních kilometrů ocitla v hromadném pádu a všechny naděje na dobrý výsledek byly ztraceny. Závod dokončila na 14. místě s viditelným zklamáním.

Další závody nás čekají již tento víkend. Tentokrát se naši závodníci zúčastní Českého poháru horských kol v Bedřichově.

Může jít o obrázek 6 people , people standing a text that says 'NO ORGANIZÁTORI ORGANIZ ČESKÝ SVA CYKLISTIK Road ANOVCE BEBRALDU'