Světový pohár v Táboře dopadl pro Brilon Racing Team na výbornou

Neděle 14. listopadu patřila v Táboře světovému poháru v cyklokrosu, kterého se zúčastnilo celkem šest jezdců z mladoboleslavského Brilon Racing Teamu. Ve všech kategoriích, ve kterých startovali, se umístili z celé české reprezentace na nejlepších pozicích, ale hlavně se neztratili mezi závodníky světovými.

Program odstartoval v 9:30 kategorií juniorů, ve které získal Václav Ježek 16. místo: „Bylo to hodně náročný, v prvním kole se mi povedlo dobře odstartovat a nikde jsem se naštěstí nezaseknul. Pak jsem ale bohužel vlastníma chybama začal ztrácet, hlavně výjezdy ze zatáček mi dělaly problémy a začal jsem se propadat. 16. místo ale není špatný výsledek, já jsem spokojený, ale samozřejmě doufám směrem k dalším závodům ve zlepšení aspoň na patnáctku,“ uvedl nejlepší český junior v cíli.

V juniorech dále startoval i Filip Samec, který závod dokončil na 29. místě.

Největším překvapením dne byl výkon Kateřiny Hladíkové, která skvěle odstartovala, velkou část závodu se pohybovala ve skupině jedoucí o 3. místo. a nakonec dojela 4. Sice prohrála spurt o bronzovou medaili, v cíli byla ale i tak šťastná a nemohla svému výkonu uvěřit.

“ Dneska v Táboře to byl úplně jiný závod než minulý týden na mistrovství Evropy. Musím říct, že skvělí byli fanoušci, kteří nás hnali, neskutečný to bylo v cílový rovince, když jsem jela o bednu. Věřila jsem si, že bych mohla urvat třetí místo, ale Italka byla hodně silná. Se 4. místem jsem ale spokojená, spokojená jsem i s výkonem a doufám, že to dokážu zopakovat na dalších závodech světového poháru,“ řekla v cíli Kačka.

Barbora Jeřábková dorazila do cíle v kategorii juniorek na 24. místě.

V kategorii mužů do 23 let se na 17. místě umístil Matěj Stránský, a i on byl s výsledkem spokojen. Vylepšil tak 29. pozici z mistrovství Evropy a také s výkonem i pozičními souboji byl spokojený.

O další skvělý výsledek se postarala v kategorii elitních žen Kristýna Zemanová, která jakožto prvoročačka v kategorii žen do 23 let obsadila skvělou 20. pozici společně s elitními ženami a mezi ženami U23 byla 5.

Na 37. místě se pak umístila Tereza Vaníčková a završila tak úspěšný víkend pro Brilon Racing Team.

Nyní na závodníky čeká další díl Toi Toi Cupu, českého poháru v cyklokrosu, který se uskuteční na státní svátek ve středu 17. listopadu.