Toi Toi Cup pokračoval v Hlinsku, Václav Ježek opět vítězí! 
 

Toi Toi Cup, Český pohár v cyklokrosu, pokračoval v sobotu 1. října druhým dílem v Hlinsku. Na závodníky čekalo zcela odlišné počasí než v díle prvním, kdy se brodili bahnem. Tentokrát startovali a do cíle dojeli za sucha a chvilkami i za slunečného počasí. 

První kategorií, ve které měl Brilon Racing Team startující, byla kategorie starších žáků. Na skvělém čtvrtém místě dojel František Hladík, 10. byl Šimon Kment, 16. Eduard John, 24. Jan Fara, 30. Adam Kment a 43. Ondřej Moulis. 

V kadetkách byla na 10. místě Martina Václavů, Veronika Sedláčková dojela 11. 

Skvělý výkon předvedl v kategorii kadetů Tomáš Hájek, jenž si dojel pro druhé místo. Na 4. místě byl Lukáš Kristl, 14. byl Tomáš Meier, 21. Eliáš Hofman, 23. Matěj Havelka, 40. Filip Voborník, 43. Robert Lang, 48. Štěpán Görög a 56. Petr Miňovský.

Tomáš Hájek na čele

Skvělou formu potvrdil junior Václav Ježek, jenž si dojel pro první místo: „Závod se od začátku vyvíjel docela dobře, hned po startu se mi podařilo odjet a dvě kola jsem jel sám. Pak mě ale začala dojíždět asi šestičlenná skupina, která se nakonec roztrhala. Pak jsem zkoušel zrychlovat tempo, dvě kola do cíle jsme si s Ondrou Novotným vybojovali dostatečný náskok a mohl jsem se soustředit a neřešit tempo, aby nás kluci zezadu nedojeli. V posledním kole jsem zkusil Ondrovi na louce nastoupit, udělal jsem si malý náskok, ve výběhu jsem ho pak navýšil a pak už jsem jel do cíle na jistotu,“ uvedl Václav.

Václav Ježek na stupínku nejvyšším

Václava pak doplnil v juniorech 16. místem Adam Strejček, 27. byl Zdeněk Hradiský a 47. Filip Brückner. 

Na řadu pak přišla kategorie elitních žen, ve které vybojovala 2. místo mistryně České republiky Kristýna Zemanová: „Dneska to bylo strašně těžký. Jednak jsem na startu zaspala, nemohla jsem najít pedál a odstartovala jsem na desátém místě. Docela dost sil mě stálo dojíždění, navíc jsem cítila, že nohy nejsou ideální. Čas na regeneraci byl po Holých Vrších krátký a nebylo to stoprocentní. S Laurou to byl dost vyrovnanej souboj, do posledního kola jsme si navzájem nastupovaly a nakonec jsme si to rozdaly až na cílové rovince,“ řekla v cíli Kristýna.

 
Kristýna Zemanová

Do závodů se po nemoci vrátila Kateřina Hladíková, která vybojovala 9. místo, Barbora Jeřábková byla 13. Na startu naopak chyběla Tereza Vaníčková, jež je nemocná. 

Další díl ČP v cyklokrosu se uskuteční v Jičíně, a to hned nadcházející sobotu. 

Autor: Tomáš Ježek Foto: David John, Tomáš Ježek