Toi Toi Cup pokračoval v Mladé Boleslavi a Lounech, Zemanová opět vítězí

Druhý díl Toi Toi Cupu hostila v sobotu 7. října Mladá Boleslav. Skvělý výkon opět předvedla mistryně České republiky Kristýna Zemanová, jež obhájila vítězství z Kolína. Na pódium se tentokrát dostala i Kateřina Hladíková, když brala stříbro.

Program odstartoval v dopoledních hodinách žákovskými kategoriemi.  Mezi staršími žákyněmi dojela na 5. pozici Laura Svobodová, Adéla Paříková byla po technických problémech 17.

Start starších žákyň

V mladších žácích dojel na 15. pozici Václav Aust, Filip Pospíšil byl 17., Matěj Liška 23. Mezi staršími žáky zvítězil František Hladík, Jan Fara byl na 7. místě. V kadetkách dojela na 11. pozici Adéla Stránská, mezi kadety zvítězil Antonín John, 9. byl Šimon Kment, 11. David Svoboda, 17. Robert Lang, 21. Adam Kment, 23. Štěpán Görög, 24. Filip Voborník a 32. Eduard John.

V kategorii juniorů dojel na 8. pozici Tomáš Hájek, 11. Adam Strejček, 14. Matěj Pekař, 17. Tomáš Meier, 20. Lukáš Kristl, 21. Matěj Havelka, 27. Eliáš Hofman, 38. Karel Bartoš a 39. Petr Miňovský.

V elitních ženách suverénní vítězství vybojovala Kristýna Zemanová, kterou na pódiu doplnila druhá Kateřina Hladíková. Na 6. místě byla Barbora Jeřábková a Tereza Vaníčková dokončila jako 11.

Start závodu elitních žen

„Jelo se mi dobře, cítila jsem se silně celý závod. Za mnou byla velká mezera, takže jsem si mohla jet své tempo a soustředila jsem se jen na svůj výkon. Zatím vše vypadá dobře, mám kvalitně natrénováno a doufám, že i ve Světovém poháru se budu držet vepředu,“ okomentovala závod Kristýna, jež si upevnila průběžné vedení v Českém poháru.

V závodě elitních mužů se představil Václav Ježek, jenž dojel na 6. místě. Josef Dovolil dojel na 30. pozici.

Druhý den se konal v Lounech závod „malého“ poháru, kde se představily především mládežnické kategorie.

Ve starších žákyních dojela na 4. místě Laura Svobodová, na 8. místě byla mezi kadetkami Adéla Stránská. V kadetech byl druhý Antonín John, Šimon Kment dojel 7., David Svoboda 5., Filip Voborník 15., Adam Kment 18., Eduard John 34. a Štěpán Görög 46.

František Hladík

V juniorech dojel na 4. místě Tomáš Hájek, Tomáš Meier byl 17. a Petr Miňovský 21. 

Druhá polovina týmu v neděli na Slovensku v Selčích, kde se konaly mezinárodní závody kategorie C2. 4. místo vybojoval Matěj Pekař a připsal si tak cenné UCI body a stejně tak 8. Lukáš Kristl.

Nadcházející víkend se jezdci přesunou do Jičína, kde se v sobotu jede třetí díl Toi Toi Cupu.

Autor: Tomáš Ježek
Foto: David John