Toi Toi Cup zahájen pěti medailemi

V úterý 28. září na svatého Václava se jezdci Brilon Racing Teamu zúčastnili českého poháru v cyklokrosu, který nese název Toi Toi Cup. Závodníci se v žádném případě neztratili a na domácí trati podali skvělé výkony.

Hned v prvním startu, v mladších žácích, získal František Hladík stříbrnou medaili. Sám byl ale v cíli zklamán. Před startem říkal, že se cítí v poslední době velice dobře a že nebere nic jiného než výhru. Pokusů postavit se na nejvyšší stupínek bude mít ale letos ještě mnoho. Ve stejné kategorii dokončil na 5. místě Jan Fara na 5. místě, Václav Meier dojel 9.

V kategorii starších žákyň se podařilo Adéle Stránské získat rovněž stříbro, zato ve starších žácích bral nepopulární 4. příčku Antonín John. 16. místem ho doplnil Štěpán Görög, Eduard John dojel 22., Filip Voborník 29., 41. Ondřej Moulis a 45. Vilém Veselý.

Třetí stříbro dne dokázala získat Aneta Dlouhá v kadetkách. Veronika Sedláčková dojela 5., Martina Václavů 8. a Barbora Rajnochová 15.

V kadetech se nejlépe umístil Adam Strejček, ten skončil 4., 7. dokončil Matěj Pekař, 10. Tomáš Hájek. Dále dojel Filip Brückner 23., Zdeněk Hradiský na 29. místě, Tomáš Meier na 34., Adam Smejkal na 35., Karel Bartoš na 42. a Matěj Havelka na 60. místě.

V kategorii juniorek to vypadalo dlouho na triumf Barbory Jeřábkové, která se po startu usadila na čele. Pak se ale začala postupně propadávat, a naopak skvěle jedoucí Kateřina Hladíková, která měla krátce po startu technické problémy, se dostával do čela. Nakonec z toho bylo 3. místo pro Kačku a 5. místo pro Báru.

Největší radost přinesla týmu kategorie juniorů, ve které se podařilo zvítězit Václavu Ježkovi. Dlouho jezdila na čele sedmičlenná skupina, z té se pak odpojil Ondřej Novotný z týmu Dukla Praha společně s Vénou, který ho dokázal v závěrečných metrech předjet. Dojel si tak pro první velkou výhru v kategorii juniorů a cenné body do mezinárodního žebříčku UCI.

Ve stejné kategorii, tedy v juniorech, se podařilo urvat Filipu Samcovi 11. místo. Ten byl posledních dnech nemocný a nedopadl dle svého očekávání a pro příští závod doufá v lepší výsledek. Nováček v týmu Mirek Müller dojel 13., 23. Prokop Miňovský a 36. Pepa Dovolil.

Na start elitních žen se postavily dvě naše jezdkyně – Kristýna Zemanová a Tereza Vaníčková. Kristýna je v ženách prvním rokem, v loňském roce jezdila ještě v kategorii juniorek. V Mladé Boleslavi ovšem podala skvělý výkon, a nakonec se umístila jen těsně 4. Tereza Vaníčková dojela 9.

Vrchol úterního programu přišel na řadu ve 14:30, a to start elitních mužů, mezi nimi i Matěj Stránský a Tomáš Doležal. Oba startovali ze zadních pozic, a tak se museli startovním polem postupně prokousávat kupředu. To se skvěle povedlo Matějovi, který do cíle dorazil jako 10., Tomáš skončil 27.

Hned nadcházející víkend čeká na závodníky další díl Toi Toi Cupu, a to v sobotu 2. října v Hlinsku.