Tomáš Hájek mistrem republiky na horských kolech

Český šampionát na horských kolech se uplynulý víkend konal v Bedřichově. Brilon Racing Team si odváží jeden titul mistra republiky, který získal Tomáš Hájek, a několik cenných umístění v top ten. Hlavní závodní program odstartoval v sobotu 22. července závodem kadetů. Neuvěřitelný výkon předvedl Tomáš Hájek, který se odpoutal od zbytku startovního pole a zvítězil. Na 28. místě byl Tomáš Meier, 30. dojel David Svoboda, 40. Lukáš Kristl, 49. Matěj Havelka, 66. Robert Lang, 68. Eliáš Hofmann a 72. Štěpán Görög.

Tomáš Hájek vítězí

Po kadetech se na start postavili junioři. Skvělý start měl Václav Ježek, který se z páté řady probojoval na vedoucí pozici. Po prvním okruhu ho ale potkal defekt a tři čtvrtiny závodního kola musel běžet do depa. Závod nakonec dokončil zklamaný na 24. pozici. Na 36. místě byl Matěj Pekař, 50. byl Zdeněk Hradiský a Adam Smejkal závod nedokončil.

Zdeněk Hradiský

Ve 13:30 se na start postavily elitní ženy a na 15. místě dojela Barbora Jeřábková. V kadetkách byla 18. Veronika Sedláčková a 23. Adéla Stránská.

Druhý den se na start postavily žákovské kategorie. Ve starších žákyních byla na 15. pozici Laura Svobodová, Adéla Paříková byla 30. Ve 13:45 odstartovali starší žáci a na skvělém 9. místě byl Jan Fara, 17. místem ho doplnil František Hladík.

Autor: Tomáš Ježek
Foto: David John