Tradiční soustředění v Hlohovci úspěšně zakončeno

Brilon Racing Team se tradičně po polovině března schází na soustředění v Hlohovci na jižní Moravě a nejinak tomu bylo i letos. Tamní silnice a příjemné podnebí vytvářejí ideální prostředí k najíždění kilometrů, které jezdci do sezóny potřebují. Tréninky byly v úvodu soustředění koncipovány tak, aby jezdci najeli co nejvíce kilometrů, poté se zaměřili na silové parametry a ke konci i na intenzitu. 

Nedílnou součástí denního programu jsou i rozcvičky, kdy se závodníci proběhnou a zvládnou i lehký strečink. Celkem deset tréninkových dnů mezi 17. – 26. březnem tak členy mladoboleslavského týmu připravilo na první start sezóny – Velkou cenu Hlohovce.

Trofeo Cinelli – Velká cena Hlohovce, jak zní celý název závodu, je tradičně prvním testem formy pro většinu jezdců českého prostředí. Závodníci Brilon Racing Teamu ji berou jako skvělý trénink na nadcházející závody. Přesto se dílčí úspěchy dostavily, skvělý výkon předvedl v juniorské kategorii Adam Strejček.

Na start se naopak nepostavili cyklokrosoví reprezentanti, kteří absolvovali na začátku února světový šampionát v Hoogerheide, neboť potřebují najet kilometry k vytvoření pevného základu. Žákovské a kadetské kategorie i někteří junioři ovšem v nejbližších dnech absolvují další závod, a to první závod Českého poháru horských kol. Ten se jede o víkendu mezi 1. a 2. dubnem v Kutné Hoře.

Autor: Tomáš Ježek
Foto: Tomáš Ježek