Úspěšné Vánoce pro Brilon Racing Team

V období Vánoc se závodníci z mladoboleslavského Brilon Racing Teamu zúčastnili cyklokrosových závodů v Belgii a získali skvělé úspěchy.

26. prosince se v reprezentačních barvách postavili na start Světového poháru v Dendermonde. Václav Ježek dojel v juniorech na 15. místě, Filip Samec dojel ve stejné kategorii 42. V juniorkách dokončila Barbora Jeřábková 14., Kateřina Hladíková 15. V kategorii mužů U23 dokončil Matěj Stránský na 17. místě, v ženách elite pak Kristýna Zemanová dojela 26., Tereza Vaníčková 51.

„Dobře jsem odstartoval a držel jsem se kolem 15. místa, bohužel jsem 2 kola před cílem měl trošku krizi a propadl jsem se na 17. pozici. Trať se mi ale líbila, i v běhu jsem se cítil dobře, takže jsem s výsledkem spokojený,“ uvedl Matěj Stránský, opět nejlepší Čech v kategorii U23.

Hned druhý den, tedy 27. 12., se závodníci postavili na start prestižní belgické série Superprestige v Zolderu. V 11:45 do závodu odstartovali junioři, Václav Ježek dojel 11., Filip Samec 31. Společně s elitními ženami do závodu vyrazily i juniorky a závodnice kategorie U23. Kristýna Zemanová dojela na skvělém 16. místě, Kateřina Hladíková dojela 29., Tereza Vaníčková 38. a Barbora Jeřábková 43. V elitních mužích pak dojel na 37. místě Matěj Stránský.

30. prosince se Brilon Racing Team přesunul do Loenhoutu, aby zde absolvoval závod série X2O Troffe. Zde se opět samostatně na start postavily juniorky. Kateřina Hladíková dojela 5., Barbora Jeřábková 7. V juniorech předvedl skvělý výkon Václav Ježek a dojel 7., Filip Samec dokončil 25. Ani ženy se neztratily, Kristýna Zemanová dojela 18., Tereza Vaníčková 36.

Poslední závod v dresu Brilon Racing Teamu se vyvedl Matějovi Stránskému, když dojel v kategorii U23 na skvělém 13. místě. Matěj od 1. 1. 2022 přestupuje do silničního ATT Investement, cyklokrosu se bude ovšem věnovat nadále. My mu za jeho dlouholetou reprezentaci děkujeme a přejeme mnoho úspěchů do dalších let.

První den roku 2022 patřil opět cyklokrosu, Kateřina Hladíková s Barborou Jeřábkovou se zúčastnily dalšího závodu série X2O Troffe, tentokrát v Baalu. Skvělý výsledek zaznamenal Kateřina, která vybojovala své první podium na velkém závodě v Belgii a brala 3. místo. Barbora Jeřábková dokončila 7.

Závodníkům moc gratulujeme k výkonům a přejeme hodně štěstí do závěru cyklokrosové sezony!