Úspěšný český šampionát na silnici

Časovka

9. července se ve vesnici Židovice nedaleko Roudnice nad Labem konalo mistrovství České republiky mládeže v časovce. Závody se konaly pro kategorie mladších žáků, starších žáků a kadetů. Na startu samozřejmě stála i kompletní sestava našeho týmu napříč kategoriemi i pohlavími.

Jako první do závodu odstartovali mladší žáci. V devítikilometrové časovce se z našeho týmu nejlépe umístil Šimon Kment, který podal skvělý výkon a závod dokončil na 5. místě. 16. skončil bratr Šimona Adam, 17. Eda John, 21. Fanda Hladík a Ondřej Moulis dokončil na 39. místě.

Co se týče kategorie starších žákyň, zde se nejlépe umístila na 8. místě Martina Václavů.

Jedinou medaili dne vybojoval ve starších žácích Tomáš Hájek. Ten po vynikajícím výkonu dojel na bronzové příčce a mohl se tak s čistou hlavou postavit na start hromadného závodu.

V kadetech se nedařilo tak, jak jsme očekávali. Patnáctikilometrová časovka klukům úplně nesedla a nejlepším výsledkem bylo až 18. místo Filipa Samce, dále skončil 26. Prokop Miňovský, 27. Véna Ježek a 28. Karel Bartoš.

Hromadný závod

O dva dny později se v neděli v Lovosicích konaly závody s hromadným startem. První kategorií, ve které jsme měli účastníky, byla kategorie starších žákyň. Díky Anetě Dlouhé jsme hned v ranních hodinách brali skvělou stříbrnou medaili. Tu vybojovala v závěrečném sprintu. V první desítce ji pak doplnila 5. místem Verča Sedláčková.

Dalšími jezdci na startu byli starší žáci s naší největší nadějí Tomášem Hájkem. Ten si celý závod hlídal čelo pelotonu, těsně před cílem se zkušeně prodral do popředí a s přehledem ovládl závěrečný sprint. Díky němu jsme tak mohli slavit mistrovský titul.

V kategorii mladších žáků se nejlépe umístil Fanda Hladík, i on své pozice dosáhl díky skvělému sprintu. Dále skončil na 10. místě Eda John a 13. Šimon Kment.

Posledními startujícími byli pak kadeti. Ti se během závodu museli vypořádat s chladným počasím a hustým deštěm. Skvěle jedoucí Adam Strejček se bohužel ve třetím kole dokonce poroučel k zemi, a tak byl naším nejlepším kadetem v cíli 17. Véna Ježek, 42. byl Prokop Miňovský a 46. dojel Filip Samec.

Po náročném programu si teď kadeti a žáci dopřejí zasloužené volno, a tak bude nejbližším závodem až etapák Regionem Orlicka na přelomu července a srpna.

Autor: Tomáš Ježek