Medaile bereme v ČR i na Slovensku

Závodníci Brilon Racing Teamu se o víkendu 9. – 10. října zúčastnili dvou závodů, a to českého poháru v cyklokrosu ve Slaném a slovenského poháru ve městě Podbrezová.

Sobotní program ve Slaném odstartoval kategorií kadetek, v tomto závodě obsadila 4. místo Aneta Dlouhá, 7. místo Martina Václavů a 13. pozici Veronika Sedláčková.

V kadetech, v kategorii, ve které má Brilon Racing Team nejvíce zástupců, se podařilo podat skvělý výkon Matějovi Pekařovi, jenž dojel 8. 10. dorazil do cíle Adam Strejček, 25. Tomáš Hájek, 29. Lukáš Kristl, 33. Filip Brückner, 38. Karel Bartoš, 39. Zdeněk Hradiský, 40. Eliáš Hofman, 41. Matěj Havelka, 51. Tomáš Meier a 63. Petr Miňovský.

3 závody a 3 výhry, to je dosavadní bilance Václava Ježka v českém poháru v kategorii juniorů. Skvělým 5. místem ho ve Slaném doplnil Filip Samec, 25. dojel Prokop Miňovský.

Juniorky – na start se postavila opět Kateřina Hladíková, která předcházející závod v Hlinsku neabsolvovala z důvodu nemoci. Tentokrát dojela bohužel až na 5. místě, a to vinnou spadlého řetězu. Skvělý výkon podala Barbora Jeřábková, jež dojela 2.

Závod elitních žen byl opět skvělým představením Kristýny Zemanové, která má v posledních týdnech excelentní formu. Opět slavila vítězství, a to i přes technické problémy v závěru závodu.

„V posledním kole mi před kopcem praskl přesmykač, takže jsem musela měnit kolo, naštěstí jsem to ale vyměnila rychle a udržela se s Janou, kterou jsem přesprintovala. Teď mám formu dobrou, tak doufám, že vydrží na ty nejdůležitější závody, chtěla bych se dostat na Evropu, a i na mistrovství světa, ale to je ještě daleko,“ uvedla dnešní vítězka.

Na 8. místě dokončila Tereza Vaníčková, 13. dojela Martina Bartošová.

I v elitních mužích se ve velkém světle představil Matěj Stránský, tomu se podařilo odpoutat od zbytku startujících společně s českým šampionem Michaelem Borošem, kterému velkou část závodu odtáhl. V závěru mu Michael nastoupil a Matěj ho již zachytit nedokázal, i přesto je ale 2. místo úspěchem.

Dále stál na startu Pepa Hladík, který dojel 21. a Tomáš Doležal, který dokončil místo za ním.

Druhý den, tedy v neděli, se na start ve Slaném postavily mládežnické kategorie. V mladších žácích vybojoval skvělé 2. místo František Hladík, 5. dojel Jan Fara a 8. Václav Meier.

Ve starších žácích sebral letos podruhé bramborovou medaili Antonín John, 18. byl Štěpán Görög, 19. Filip Voborník, 25. Šimon Kment, 35. Robert Lang a 39. Adam Kment.

Ve stejný den se v Podbrezové na Slovensku konal závod slovenského poháru, kam vyrazila i část Brilon Racing Teamu.

Další vítězství zde získal Václav Ježek, který se díky výhrám posunul na 2. místo v žebříčku UCI mezi juniory. 6. místo obsadil Mirek Müller, 7. dojel Filip Samec.

Společně s elitními ženami absolvovaly svůj závod i juniorky. Vítězství opět získala famózně jedoucí Kristýna Zemanová, 4. dokončila Barbora Jeřábková. Závod kvůli bolestem zad nedokončila Kateřina Hladíková.

Dalším skvělým představením dne bylo 4. místo Matěje Stránského, jenž se stejně jako Václav prokousává žebříčkem UCI a díky posledním výsledkům se dostal na 49. místo i mezi elitními muži. 22. místem ho na Slovensku doplnil Tomáš Doležal.

Hned nadcházející víkend se závodníci představí na dalším díle Českého poháru, tentokrát zavítají na Moravu do Rýmařova.