Úspěšný víkend v zahraničí pro Brilon Racing Team

Jezdci Brilon Racing Teamu se zúčastnili závodu v německém Mnichově, a to v neděli 31. října a v pondělí 1. listopadu Koppenbergcrossu v belgickém Oudenaarde.

V neděli v Mnichově se na start postavila v kategorii elitních žen Kristýna Zemanová, která dokázala vyhrát v letošním roce už tři závody Toi Toi Cupu a jeden závod slovenského poháru. Nyní přidala další vítězství na mezinárodní scéně. Příští týden se pak zúčastní mistrovství Evropy v nizozemském Col du Vam, kde bude v kategorii juniorek startovat i Kateřina Hladíková s Barborou Jeřábkovou, v juniorech Václav Ježek s Filipem Samcem a v kategorii mužů U23 Matěj Stránský.

Společně s elitními ženami absolvovaly závod i juniorky, Barbora Jeřábková dokončila na 12. místě, Kateřina Hladíková dojela 28.

V kategorii elitních mužů předvedl skvělý výkon v Mnichově Matěj Stránský, když dojel 2. jen 15 vteřin za vítězem. Na 36. místě dokončil Josef Hladík.

O den později se 1. listopadu zúčastnil Adam Strejček a Filip Samec prestižního Koppenbergcrossu v belgickém Oudenaarde.

Adam Strejček dokončil těžký bahnitý závod na 26. místě a s výsledkem byl lehce zklamán, byla to ovšem jeho první zkušenost s takto velkým závodem, a proto se dá umístění ve třetí desítce omluvit.

Na 13. místě dokončil v kategorii juniorů Filip Samec. Ten se ve třetím kole musel potýkat s nepříjemným technickým problémem, když mu spadl řetěz. Do závodu se ale dokázal vrátit, a nakonec dokončil na již zmíněné 13. pozici.

Nyní na jezdce čeká 6. – 7. listopadu mistrovství Evropy v nizozemském Col du Vam, držte závodníkům palce!