Václav Ježek bral v Touškově stříbro

2. díl Českého poháru horských kol se uskutečnil ve Městě Touškov nedaleko Plzně. Kvalitní výkony předvedli závodníci mladoboleslavského Brilon Racing Teamu. Sobotní program započal startem kategorie kadetů v 9:30. Na 23. místě dojel Matěj Pekař, 36. byl Adam Smejkal, 45. Lukáš Kristl, 47. Zdeněk Hradiský, 67. Matěj Havelka, 69. Eliáš Hofmann, 76. Tomáš Meier a 84. Filip Brückner.

V 11:00 do závodu odstartovali junioři. Jako poslední na start šel Václav Ježek, jenž vynechal první díl ČP v Brně, proto neměl vyjetou pozici. Start v Touškově se mu ale skvěle vydařil a již v prvních metrech závodu se pohyboval na předních pozicích. Do cíle pak dorazil na skvělém 2. místě.

V kategorii kadetek dojela na 7. místě Martina Václavů, 13. byla Veronika Sedláčková, 31. Aneta Dlouhá.
V neděli pokračoval program žákovskými kategoriemi. Na 4. místě dojel v mladších žácích František Hladík, 7. dokončil Jan Fara. Ve starších žácích byl na 31. místě Robert Lang, 59. byl Eduard John, závod bohužel kvůli defektu nedokončil Štěpán Görög. Ve starších žákyních byla pak na 12. místě Adéla Stránská.
Příští týden se junioři a kadeti zúčastní dvoudenního silničního podniku, a to opět na západě Čech – jede se Grand Prix West Bohemia v Plzni.

Autor: Tomáš Ježek
Foto: Jan Němec