Václav Ježek českým šampionem v short tracku

5. díl Českého poháru horských kol se jel mezi 18. a 20. srpnem v Harrachově. Program započal pátečním závodem v short tracku, jenž se jel jako mistrovství České republiky v této disciplíně, jejíž časová délka je pouhých 20 minut. Skvělý výkon předvedl Václav Ježek, který zvítězil mezi juniory.

V pátek odpoledne se na start short tracku postavili první jezdci. V kategorii žáků byl na 26. místě František Hladík, 36. dojel Eduard John. V juniorech předvedl suverénní výkon Václav Ježek, který zvítězil. Na 21. místě dojel Antonín John, Adam Smejkal byl 31. V ženách byla na 9. pozici klasifikována Kateřina Hladíková.

Václav Ježek na stupínku nejvyšším

V sobotu program pokračoval závody v olympijském cross – country. V 9:30 se na start postavili kadeti. Skvělý výkon předváděl Lukáš Kristl, jenž bojoval ve skupině jedoucí o páté místo, o pěkný výsledek ho ale připravil defekt zadního kola a závod dokončil na 26. pozici. Na 12. místě byl Antonín John, 28. dojel Eliáš Hofmann, 44. Robert Lang a 52. David Svoboda.

Mezi juniory byl na 7. pozici Václav Ježek, 30. dojel Zdeněk Hradiský, 33. Adam Smejkal a 34. Matěj Pekař.

Lukáš Kristl

V neděli se na start postavily žákovské kategorie. Mezi staršími žáky byl 18. František Hladík, na 29. pozici byl Jan Fara, ve starších žákyních dojela na 26. místě Laura Svobodová.

Co se týče programu na nadcházející dny, od neděle 20. srpna se závodníci Brilon Racing Teamu účastní tréninkového kempu v Hamru na Jezeře, jenž je připraví na cyklokrosovou sezónu. Další závody se pak konají 3. září, kdy se v Hrabyni u Ostravy jede další díl Brilon Cupu, Českého poháru v silniční cyklistice.

Autor: Tomáš Ježek