Václav Ježek desátý na světovém poháru, Zemanová bere další pódium

Skvělé výsledky zaznamenali závodníci mladoboleslavského Brilon Racing Teamu v závěrečném díle Světového poháru cyklokrosařů, který v neděli 28. ledna hostilo nizozemské Hoogerheide.

Ve 12:00 se na start postavili muži kategorie u23. Nejlepší výsledek z českého týmu a své osobní maximum v kategorii vybojoval Václav Ježek, jenž dojel na 10. pozici. Před světovým šampionátem, který nadcházející víkend hostí Tábor, je tento výsledek velkým příslibem.

Ve 13:40 se na start postavily elitní ženy. Skvělého výsledku dosáhla Kristýna Zemanová, jež dojela na 9. pozici a třetí v kategorii u23. Den před závodem navíc absolvovala závod belgické série X20 Troffe v Hamme, kde dojela na 8. pozici.

„Sobota v Hamme byla poměrně náročná. Na trati bylo hodně hlubokého a lepivého bláta. Jelikož jsem celý pátek cestovala do Belgie, tak to nebylo úplně ideální. Měla jsem takové tužší nohy a bojovala jsem spíš sama se sebou. Když už jsem pak v posledním kole věděla, že je velká díra přede mnou i za mnou, trochu jsem zvolnila a vzhledem k nedělnímu SP se spíše vyjela. V neděli už byly nohy podstatně lepší. Na startu sice někdo hodil vlnu zleva doprava a hodně se to tam zavřelo, šla jsem tam na lokty s van Alphen, která nakonec skončila na zemi. Měla jsem z toho takový špatný pocit. Do terénu jsem najížděla asi 25. Při takhle rychlém závodě se jde těžko prokousat na lepší pozice. Nakonec jsem to stáhla na 9.místo, což bylo absolutní maximum. Stíhačka mě stála dost sil, ale s výkonem jsem spokojená,“ okomentovala závod Kristýna.

Kristýna Zemanová po boku vítězky Zoe Backstedt (GBR) a stříbrné Marie Schreiber (LUX)

Na 41. místě závod dokončila Barbora Jeřábková, Tereza Vaníčková byla 48.

Jak již bylo zmíněno výše, nadcházející víkend se v Táboře uskuteční světový šampionát v cyklokrosu. Z Brilon Racing Teamu se na start postaví celkem sedm jezdců. V juniorkách jede Veronika Sedláčková s Annou Panušovou, Tereza Vaníčková v elitních ženách, Barbora Jeřábková, Kristýna Zemanová a Kateřina Hladíková v ženách u23, Václav Ježek v mužích do 23 let a Tomáš Hájek v juniorech.

Závody budete moci sledovat živě na ČT Sport.