Václav Ježek druhý na Světovém poháru v Táboře!

Životní úspěch získal junior Václav Ježek, jenž obsadil druhé místo v prvním dílu Světového poháru cyklokrosařů, jenž se jel v jihočeském Táboře. O stříbrnou medaili bojoval do posledního šlápnutí, nejen závěr byl ale pro fanoušky dechberoucí. Václava hned v prvním okruhu potkal defekt zadního kola, přesto si skupinu jedoucí o medaile brzy dojel a v posledním okruhu soupeřům nastoupil. Do cíle pak dorazil se ztrátou pouhých šest vteřin na vítězného Lea Bisiaux z Francie.

„I po chybách, které jsem v závodě udělal, to hodnotím skvěle, jsem nadšenej, nemůžu tomu uvěřit, měl jsem tu dnes rodinu, přítelkyni, tým, o to je to lepší pocit. Jsem rád, že jsem ukázal, jak jsem dobře připravenej a myslím si, že můžu během sezóny bojovat o podobný výsledky a třeba i lepší,“ líčil v cíli Václav Ježek.

Václav Ježek

Hned čtyři závodnice startovaly v dresu Brilon Racing Teamu v kategorii elitních žen, na startovní čáru se postavila mistryně republiky Kristýna Zemanová, Kateřina Hladíková, Barbora Jeřábková a Tereza Vaníčková. Neuvěřitelný závod předvedla Kristýna Zemanová, jež se v první polovině závodu pohybovala ve vedoucí skupině s největšími hvězdami ženského cyklokrosu. Poté, co se skupina nadělila, Kristýna pozice neztrácela a do cíle dojela na skvělém 14. místě.

 

Kristýna Zemanová

„Je to velké překvapení, před závodem se mě všichni ptali na cíle a říkala jsem si, že kdybych zopakovala dvacítku, bylo by to dobrý. Přišly totiž nové holky, které jsou dobré a konkurence se navýšila. Vstupovala jsem do závodu s tím, že do dvacítky dobrý, do patnáctky super. Povedlo se to, což je neuvěřitelný, nemám slov a jsem ráda, že mi to takhle sedlo. Atmosféra byla skvělá, diváci nás strašně hnali, až mě bolely uši,“ uvedla v cíli Kristýna. 

Na 25. místě dorazila do cíle Barbora Jeřábková, Tereza Vaníčková byla 37. a na 47. místě dokončila Kateřina Hladíková, jež se postupně dává dohromady po zranění kolene.

 

Kateřina Hladíková

Světový pohár v cyklokrosu pokračuje hned nadcházející víkend, tentokrát se jede v zemi cyklokrosu zaslíbené – v Belgii v Maasmechelenu, držte našim závodníkům palce!

Autor: Tomáš Ježek
Foto: Jan Němec, Michal Sváček