Václav Ježek třikrát bronzový v Belgii

Junioru Václavu Ježkovi se skvěle vyvedly závody v období vánočních svátků. V Belgii startoval ve třech podnicích – na Supeprestige v Zolderu, Avondcrossu v Diegemu a Azencrossu v Loenhout. Ve všech třech závodech se postavil na pódium – byl shodně třikrát třetí.

„Jsem velice rád, že se mi závody povedly. Byla tu v Belgii skvělá atmosféra a jsem i rád, že jsem si potvrdil dobrou výkonnost. Doufám, že takhle dobře pojedu i v dalších závodech – na mistrovství České republiky, na Světových pohárech i na mistrovství světa,“ uvedl Václav.

Skvělý výkony předváděla v Belgii i mistryně republiky Kristýna Zemanová, jež byla 26. prosince 27. na světovém poháru v Gavere, 27. prosince v Zolderu už byla 11. a v Loenhout 30. prosince dokonce sedmá.

Závodů se účastnila i Kateřina Hladíková s Barborou Jeřábkovou. Kateřina byla v Diegemu 28. prosince 29., v Loenhout 22., Barbora byla v Loenhoutu 24.

Pro zkušenosti si do Belgie dojeli i prvoročáci v kategorii juniorů, startoval Matěj Pekař se Zdeňkem Hradiským a oba byli ze závodů nadšeni, stejně tak kadet Lukáš Kristl, jenž v Zolderu vybojoval skvělé 11. místo.

Nyní na závodníky čeká finální příprava na závod Světového poháru, jenž se jede opět v Belgii, a to v písečných dunách v Zonhovenu. 15. ledna pak vyvrcholí cyklokrosová sezóna v České republice, kdy se v Mladé Boleslavi jede mistrovství České republiky.

Autor: Tomáš Ježek