Vaníčková první v ženách U23, Stránský slaví pomyslný bronz

V sobotu 9. ledna se ve středočeské vesničce Jabkenice uskutečnilo mistrovství České republiky v cyklokrosu elitních kategorií mužů a žen. Stejně jako minulý rok v Jičíně byl letošní mistrovský závod na bahně.

Na startu kategorie žen jsme měli pouze Terku Vaníčkovou, která ročníkově stále patří do kategorie žen U23. Bára Jeřábková, Kristýna Zemanová a Kačka Hladíková musely kvůli zdravotním problémům předčasně ukončit sezonu a momentálně se už připravují na tu nadcházející.

Svým skvělým výkonem ovšem Terka zastoupila i výkon holek. Do cíle dorazila na 4. místě a v kategorii U23 získala titul.

„Za titul v kategorii U23 jsem ráda, ale celkově spokojená nejsem, před závodem jsem chtěla bednu i v kategorii elite. Jelo se mi dobře, bohužel se mi úplně nepovedl začátek závodu a stáhla jsem to až ve čtvrtém kole. Na chvíli se mi podařilo dostat na 3. místo, ale do závěru mi už nezbyly síly.“ řekla k závodu Terka.

V mužích za nás startovali hned tři zástupci, ovšem ani jeden z nich do této kategorie ročníkově nepatří. Matěj Stránský s Tomášem Doležalem jsou junioři, Véna Ježek dokonce kadet.

Všichni tři předvedli dobré výkony, nejlepší pak Matěj, který se ke konci závodu osamostatnil na 3. pozici celkově! Pro Matěje je velikou smůlou, že junioři tento závod absolvují s muži pouze neoficiálně, tudíž nemohou projet cílem.

Naši junioři mají aktuálně výbornou formu, teď si můžeme jen přát, aby se světový šampionát uskutečnil.