Z Harrachova jsme si odvezli tři medaile!

Od čtvrtka 19. července do neděle 22. srpna se v Harrachově uskutečnilo mistrovství České republiky horských kol. Hned první den náročného programu, tedy ve čtvrtek, byla na programu novinka v mistrovském rozpisu – short track (závod, který se jezdí v čase okolo 25 na kratších okruzích). Díky Báře Jeřábkové náš tým hned v prvním startu bral medaili, a to bronzovou.

V pátek byly na programu závody čtyřčlenných štafet. I druhý den mistrovského programu bral náš tým medaili, tentokrát stříbrnou, a to zásluhou čtveřice Fanda Hladík, Aneta Dlouhá, Tomáš Hájek a Karolína Frydrychová. Naše další dvě štafety skončily 8. (Eda a Tonda John, Martina Václavů, Eva Jirásková) a 12. (Lukáš Kristl, Vašek Meier, Eva Drhová, Natálka Machytková).

Sobotní program patřil závodům cross – country, a i tento den se náš tým mohl radovat z úspěchu. Véna Ježek získal v kategorii kadetů stříbrnou medaili a stal se tak vicemistrem České republiky. Ve stejné kategorii dojel Filip Samec 120., Adam Strejček 16., Matěj Pekař 53., Zdenda Hradiský 62., Filip Bruckner 66. a Pepa Melichar 74.

V závodě juniorek dokončila Kačka Hladíková 8., Bára Jeřábková 9. Největším překvapením dne byl ale skvělý výkon Tomáše Doležala v kategorii juniorů. Tomu skvěle sedla náročná kopcovitá trať a velkou část závodu bojoval o bronzovou medaili. Nakonec bral sice 4. místo, i tak mu ale za jeho skvělý výkon můžeme jen gratulovat. Dlouho se v boji o první desítku držel i Matyáš Pávek, technické problémy v posledním kole ho ale z boje vyřadily a dokončil 13.

Poslední den náročného programu patřil žákovským kategoriím. Sice jsme nebrali v tento den žádnou medaili, dílčí úspěchy by se ale ve výsledkové listině určitě našly. V kategorii mladších žáků byl Fanda Hladík 13., Eda John 33., Jan Fara 40., Václav Meier 43. a Adam Knobloch 57. Kategorie starších žákyň přinesla také bramborovou medaili jako u Tomáše Doležala, tentokrát ji brala Martina Václavů. Ve stejné kategorii dojela 20. Adélka Stránská, 21. Verča Sedláčková a 27. Aneta Dlouhá.

Bohužel i v kategorii starších žáků jsme se museli vyrovnat s umístěním těsně pod podiem. Tomáš Hájek, který startoval ze zadních pozic s číslem 75, podal skvělý výkon, předjel většinu svých soupeřů a závod dokončil na skvělém čtvrtém místě. 17. dojel Tonda John, 29. Lukáš Kristl, 37. Tomáš Meier, 40. Eliáš Hofman, 55. Matěj Havelka a 62. Robert Lang.

Vrchol bikové sezony mají naši jezdci za sebou, nyní je čeká soustředění na Sázavě a příprava směrem k cyklokrosovým závodům.

Autor: Tomáš Ježek