Z Kolína si Brilon Racing Team odvezl titul a stříbrnou medaili

Mistrovství České republiky v cyklokrosu se o uplynulém víkendu uskutečnilo v Kolíně a pro Brilon Racing Team dopadlo nejlépe, jak mohlo.

V kategorii elitních žen vyhrála osmnáctiletá Kristýna Zemanová a stala se českou šampionkou pro rok 2022. Jako takové jí patří i právo po dobu úřadování v titulu národní šampionky vozit dres v barvách vlajky.

Závod ovládla suverénním způsobem, od zbytku startovního pole se odpoutala po prvním okruhu a do cíle dojela s náskokem přes půl minuty.

„Byl to přesně takový závod, jaký jsem si vysnila. Chtěla jsem jet sama, jet si svoje tempo, být v klidu a užít si to od začátku až do cíle. Krásně se to povedlo. Cítila jsem se skvěle. Všechno sedlo na jedničku. Když jsem najížděla do cílové rovinky, nemohla jsem tomu uvěřit. Splnil se mi sen. Teď si chci užívat dres, ukázat ho ve světě a připravit se na MS v Americe,“ uvedla mladá česká šampionka Kristýna Zemanová

Za ní se ale rozpoutal boj o stříbrnou medaili, i ten vyšel nejlépe závodnici Brilon Racing Teamu. Tereza Vaníčková si dojela pro stříbrnou medaili!

„Ze začátku jsem se sice necítila, ale pak jsem se rozjela, a nakonec jsem moc spokojená, za 2. místo jsem moc ráda. V předposledním kole jsem si sice moc nevěřila, ale trať mi tu sedí, měla jsem to tu vždycky ráda. Vím, že má Nikola dobrý závěry, takže jsem se to snažila rozhodnout už před technikou, to se mi povedlo, a nakonec je z toho skvělý 2. místo, ze kterýho mám neskutečnou radost.“

Do závodu elitních žen nastoupila také juniorka Kateřina Hladíková, která sice ve výsledcích nebyla klasifikována, ale celý ho absolvovala ve skupině jedoucí o 2. místo a ukázala, že před blížícím se světovým šampionátem je ve skvělé formě.

I do závodu elitních mužů nastoupili junioři, z Brilon Racing Teamu to byli Václav Ježek a Filip Samec. Václavovi se dokonce z poslední řady podařilo odstartovat tak skvěle, že se v prvním kole pohyboval na samotném čele závodu. Nakonec dojel mezi elitními muži na 10. místě, z juniorů byl 1. Filip Samec dojel mezi juniory 7.