Z mistrovství České republiky v cyklokrosu si Brilon Racing Team odváží 4 medaile

V sobotu 11. 12. se v Jičíně uskutečnilo mistrovství České republiky v cyklokrosu mládežnických kategorií. Zároveň se zde také uskutečnil poslední díl Toi Toi Cupu, Českého poháru v cyklokrose, pro elitní kategorie.

Program odstartoval v 9:15 kategorií starších žákyň, zde první medaili dne pro Brilon Racing Team vybojovala Adéla Stránská, když dojela 2. Společně s nimi vyrazily na trať kadetky. V té se podařilo vybojovat 6. místo Anetě Dlouhé, hned za ní dojela na 7. místě Veronika Sedláčková.

Po nich se na rozbahněnou trať vrhli starší žáci a bronzovou medaili se podařilo vybojovat Františku Hladíkovi, když dojel 3. Na 6. místě dojel Jan Fara, 12. byl Václav Meier.

Další, kdo získal pro Brilon Racing Team medaili, byl 2. Antonín John v kategorii starších žáků. 18. místem ho doplnil Štěpán Görög, 22. Šimon Kment, 26. byl Filip Voborník, 32. Eduard John, 33. Robert Lang, 35. Adam Kment, 43. Ondřej Moulis.

V 10:40 se na trať vydali kadeti. Skvělé 5. místo získal Matěj Pekař, 7. dojel Adam Strejček, 14. Tomáš Hájek, 24. Zdeněk Hradiský, 29. Matěj Havelka, 30. Eliáš Hofman, 34. Filip Brückner, 36. Tomáš Meier a 44. Petr Miňovský.

V juniorkách dojela na 4. místě Kateřina Hladíková, 5. byla Barbora Jeřábková.

Napínavý byl souboj v kategorii juniorů, který jezdcům Brilon Racing Teamu bohužel nevyšel až v samém závěru. Václav Ježek těsně prohrál závěrečný spurt a dojel 2., Filip Samec přišel o medaili těsně před cílem a dojel 4.

„Závod byl hrozně těžkej už od startu, oddělila se osmičlenná skupina a já jsem jezdil většinu závodu na 1. místě. Bohužel jsem v posledním kole udělal chybu, chytil jsem kolík a šel k zemi. Dojel mě 2. Fanda Hojka a já už byl v tu chvíli na pokraji sil. Zkusil jsem ještě sprintovat, bohužel jsem špatně zařadil a Fandu už jsem nedokázal předjet. Fanda jel ale dneska skvělej závod a já mu gratuluji,“ uvedl 2. Václav Ježek.

V juniorech dojel dále na 11. místě Mirek Müller a 30. byl Josef Dovolil.

Pro elitní kategorie se v Jičíně odjel poslední díl Toi Toi Cupu, Českého poháru v cyklokrosu. Mistrovství České republiky je pro ně naplánováno až na 8. ledna do Kolína.

V Jičíně dojel na skvělém 2. místě Matěj Stránský, který po většinu závodu proháněl mistra České republiky Michaela Boroše a před blížícími se závody světových pohárů v Belgii tak ukázal skvělou formu. Na 19. místě dojel Tomáš Doležal, Josef Hladík závod nedokončil.

V elitní kategorii žen byla na 3. místě Tereza Vaníčková, Kristýna Zemanová dojela 4.

V Jičíně zároveň proběhlo i celkové vyhlášení Toi Toi Cupu. V celkovém pořadí zvítězila suverénně Kristýna Zemanová, která se stala i vítězkou kategorie U23. Za ní skončila Tereza Vaníčková na 2. místě. Celkové pořadí U23 ovládl i Matěj Stránský a finální pořadí týmů ovládli kadetky a mladší žáci.