Začínáme závodit

V sobotu 10. dubna se naši kadeti zúčastnili závodu polského poháru ve městě Krynica. Stejně jako v loňském roce při cyklokrosových závodech byli u našich sousedů hlavními favority, což se jim podařilo naplnit. Véna Ježek vyhrál, Filip Samec byl druhý a Adam Strejček šestý.

„Jelo se mi dobře, forma to ještě není, ale výkonnost je dobrá. Startoval jsem asi ze čtvrté řady, během úvodního kopce jsem se dostal na první místo, udělal jsem si náskok a pak už jsem se jenom snažil nedělat chyby. Spokojenost je určitě velká a doufám, že co nejdříve zase nějaký závod pojedeme“ uvedl Véna Ježek, který závod s přehledem opanoval.

Naopak naši junioři (Tomáš Doležal a Matěj Stránský) v nové sezoně ještě nezávodili a na svůj první start stále čekají. Jejich premiérou bude jarní klasika Brno – Velká Bíteš – Brno. Závod je vypsán pouze pro elitní kategorie mužů, a tak budou pro tento závod ostaršeni. Čeká na ně 150 kilometrů v okolí Brna a také slušná domácí i mezinárodní konkurence. Jistě to nebude nic lehkého, a proto jim na sobotu držme palce.

Juniorky Kačka Hladíková s Bárou Jeřábkovou a „třiadvacítkářka“ Natka Klímová odstartují do nové sezony 24. dubna. Prvním startem pro ně bude silniční závod v Rakousku. Tohoto závodu se zúčastní i naši junioři.

Doufejme, že se všechna opatření proti šíření koronaviru co nejdříve uvolní a bude se tak moci rozjet sezona i pro mládežnické kategorie.