Zadov zahájil Český pohár horských kol

Na šumavském Zadově se konal první díl Českého poháru horských kol. Starty byly vypsány pouze pro kategorie kadetů a výše, což znamenalo znemožnění účasti v závodě početné skupině žáků a žaček. Doufejme, že v příštím díle Českého poháru se na start už podívají.

Zadovská trať ryzím vrchařům, výjezd po sjezdovce dá zabrat i těm nejzkušenějším bikerům. Závod byl pro juniory zařazen do kategorie C1, což znamená, že vítěz si připíše 20 bodů do mezinárodního žebříčku UCI a další pozice jsou dále sestupně hodnoceny až do 10. místa. V juniorech na body dosáhli Matěj Stránský, který se po startu z poslední řady dokázal probojovat na skvělé 8. místo a předjel tak více než 80 svých soupeřů. Dalším, kdo dnes bodoval, byl Tomáš Doležal. Ten skončil na 10. pozici a připsal si tak 2 důležité body do žebříčku. Nový člen našeho týmu dojel na solidní 22. pozici.

Bez bodů a dobrého umístění bohužel dojeli naše juniorky. Kateřina Hladíková závod kvůli dvěma defektům nedokončila a nedařilo se ani Báře Jeřábkové, která skončila 23.

Ani v kadetech se nedařilo tak, jak kluci čekali. Véna Ježek závod dokončil jako 6., Filip Samec dojel 8. Naši další kadeti dojeli následovně: velice dobrý výkon předvedl Adam Strejček, ten dojel 11., Adam Smejkal 38., Matěj Pekař 47., Zdenda hradiský 77., Filip Bruckner 87. Pepa Melichar byl 88.

Další závod Českého poháru se koná hned příští týden, tentokrát v Brně. Držme všem našim jezdcům palce!