Zasněžené Hlinsko průpravou na Val di Sole, Zemanová vítězí

Šestý díl Toi Toi Cupu hostilo uplynulý víkend Hlinsko. Jezdci si poprvé v letošní sezóně mohli vyzkoušet závod na sněhu, který pokrýval téměř celou trať. Závod byl rovněž skvělou průpravou na závod světového poháru v italském Val di Sole, kde je rovněž 90 % trati na sněhu.

V kategorii starších žákyň dojela na 3. místě Laura Svobodová, ve starších žácích byl druhý František Hladík a 10. Jan Fara. Na 4. místě dojela v kadetkách Adéla Stránská, mezi kadety bral bronz David Svoboda, 4. dokončil Antonín John, 9. byl Robert Lang a 26. Eduard John.

V juniorech dojel na 6. příčce Tomáš Hájek, 8. byl Lukáš Kristl, 14. Matěj Pekař, 25. Matěj Havelka, 26. Tomáš Meier a 29. Eliáš Hofman.

V závodě elitních žen suverénně zvítězila Kristýna Zemanová, na 5. pozici dojela Tereza Vaníčková, 16. byla Aneta Dlouhá a 17. Veronika Sedláčková.

„Závod byl pro mě super trénink před nadcházejícím SP ve Val di Sole. Závod byl skvělý, jelo se mi dobře, povedl se mi i start, technicky jsem naštěstí moc chyb na sněhu neudělala. Jela jsem první hned od začátku a soustředila se jen sama na sebe. Náskok se postupně navyšoval, ani nevím jak, přišlo mi, že zas tak rychle nejedu. Bylo to zábavné a já si to zas po těch velkých těžkých závodech ve světě v klidu vychutnala,“ uvedla Kristýna Zemanová.

Mezi elitními muži dokončil závod na 9. pozici Václav Ježek.

Nadcházející víkend se ve Veselí nad Lužnicí koná závěrečný díl Toi Toi Cupu, a to v sobotu. V neděli se na stejné trati uskuteční mistrovství České republiky v cyklokrosu pro žákovské a kadetské kategorie. Elitní dámská část týmu se ve stejný den zúčastní závodu světového poháru, který hostí již zmíněné Val di Sole.