Zemanová a Ježek opět vítězí v Toi Toi Cupu, Hladíková poprvé na pódiu

Toi Toi Cup, Český pohár v cyklokrosu, pokračoval o víkendu dvěma závody. V sobotu se jel podnik ve Veselí nad Lužnicí, v neděli v Chýnově. Brilon Racing Team si opět z jihu Čech veze cenné úspěchy a potřebné body do mezinárodního žebříčku UCI.

První kategorií, jež se v sobotu postavila na start, byla kategorie starších žáků. Skvělý výkon předvedli bratři Kmentovi – Šimon zvítězil a Adam byl třetí. Na 7. místě byl František Hladík, 13. byl Eduard John, 21. byl Jan Fara a 34. byl Václav Meier.

František Hladík

V kadetech byl třetí Lukáš Kristl, čtvrtý byl Tomáš Hájek, sedmý Antonín John, 12. Tomáš Meier, 20. Eliáš Hofman, 21. Matěj Havelka, 40. Filip Voborník a 64. Štěpán Görög.

Další vítězství vybojoval Václav Ježek v kategorii juniorů a nadále suverénně vévodí průběžnému pořadí Toi Toi Cupu. Na 31. místě dojel ve stejné kategorii Zdeněk Hradiský a 37. byl Filip Brückner.

V kategorii žen zvítězila Kristýna Zemanová, a to suverénním způsobem. Druhé závodnici v cíli nadělila více než minutu a půl. Skvělé třetí místo pak vybojovala prvoročačka Kateřina Hladíková a na 5. místě se umístila Tereza Vaníčková.

Kristýna Zemanová
Kateřina Hladíková

Druhý den se pak závodníci přemístili do Chýnova, kde se jel závod malého Toi Toi Cupu, v juniorech opět zvítězil Václav Ježek, ve starších žácích vybojoval bronz František Hladík.

Václav Ježek

Další díl Toi Toi Cupu se uskuteční hned nadcházející čtvrtek na státní svátek 17. listopadu ve Slaném, držte závodníkům palce!