Zemanová opět vítězí v závodě Českého poháru v silniční cyklistice!

Český pohár v silniční cyklistice pokračoval o víkendu časovkou a hromadným závodem. Sobotní časovka se uskutečnila v Lázních Bělohrad, hromadné závody v Nové Pace.

Do časovky odstartoval jako novopečený mistr republiky v kategorii starších žáků František Hladík a suverénně zvítězil. V kategorii starších žáků, kteří absolvovali časovku v délce 13 km, byl 7. Šimon Kment, 10. Filip Voborník, 14. Eduard John a 26. Antonín John.

V kategorii kadetek byla 12. Veronika Sedláčková a 13. Martina Václavů. Na 21. místě byl v kategorii kadetů Tomáš Hájek, 22. dojel Karel Bartoš.

V elitních ženách byla 5. Martina Bartošová a v juniorech byl 42. Josef Dovolil.

Druhý den se v Nové Pace uskutečnily závody s hromadným startem a na podiu stál opět František Hladík, jenž dojel v kategorii mladších žáků druhý. V kategorii starších žáků byl 7. Šimon Kment, 10. Filip Voborník, 14. Eduard John, 20. Antonín John a závod bohužel nedokončil Robert Lang.

V kadetkách byla 9. Martina Václavů, v kadetech byl 34. Karel Bartoš.

Skvělý výkon předvedla v kategorii elitních žen Kristýna Zemanová, jež se od všech svých soupeřek odpoutala pouze s Nikolou Noskovou, kterou dokázala v závěrečném sprintu porazit.

2. díl Českého poháru horských kol se uskutečnil ve Městě Touškov nedaleko Plzně. Kvalitní výkony předvedli závodníci mladoboleslavského Brilon Racing Teamu. Sobotní program započal startem kategorie kadetů v 9:30. Na 23. místě dojel Matěj Pekař, 36. byl Adam Smejkal, 45. Lukáš Kristl, 47. Zdeněk Hradiský, 67. Matěj Havelka, 69. Eliáš Hofmann, 76. Tomáš Meier a 84. Filip Brückner.

V 11:00 do závodu odstartovali junioři. Jako poslední na start šel Václav Ježek, jenž vynechal první díl ČP v Brně, proto neměl vyjetou pozici. Start v Touškově se mu ale skvěle vydařil a již v prvních metrech závodu se pohyboval na předních pozicích. Do cíle pak dorazil na skvělém 2. místě.

Kristýna Zemanová byla v závodě suverénní

“Celý týden jsme byli na dovolené v Peci pod Sněžkou, takže jsem závod jela po velmi těžkém týdnu tréninku v horách. V podstatě jsem to jela jen zkusit s tím, že když to nevyjde, tak se nic neděje. Celý závod se mi ale překvapivě jelo velmi dobře. Ve druhém kole Nikola Nosková nastoupila, já se jí chytla a pak už jsme jely jen my dvě spolu. Pravidelně a spravedlivě jsme se střídaly, a nakonec to pro mě dopadlo takhle skvěle. Příprava už teď začíná pomalu, ale jistě směřovat k cyklokrosu. Já se teď cítím dobře, takže doufám, že jde vše správným směrem,” sdělila po závodě Kristýna.

Téměř celý závod absolvovala ve dvojici s Nikolou Noskovou, kterou dokázala v závěrečném sprintu porazit

Nadcházející víkend se část týmu přesune do Harrachova, kde se jede poslední díl Českého poháru horských kol a mistrovství České republiky v short tracku. Držte palce!

Autor: Tomáš Ježek