Zemanová vítězí před mistrovstvím ČR v Kyjově

Čtvrtý díl Brilon Cupu, Českého poháru mládeže a žen v silniční cyklistice, se jel v Kyjově.

V sobotu se před závodem Českého poháru konalo kritérium městem Kyjov, kde se závodníci rozjeli na nadcházející den. V neděli na jezdce čekal závod s hromadným startem. Program započal kategorií kadetů. Ve sprinterském dojezdu byl na 18. pozici Šimon Kment, 26. dojel Adam Kment, 43. Filip Voborník, 44. David Svoboda a 68. Jakub Panuš.

Ve starších žácích byl na 6. místě Jan Fara, 11. dokončil František Hladík. V kategorii starších žákyň byla Laura Svobodová 13. V kadetkách byla na 10. pozici Adéla Stránská. V juniorkách dojela 12. Anna Panušová.

Skvělý výkon podala mezi ženami Kristýna Zemanová, jež zvítězila v závěrečném sprintu skupiny a 14. místem ji doplnila Barbora Jeřábková.

Nadcházející víkend bude pro Brilon Racing Team důležitý, v Jevíčku se jede mistrovství České republiky v silniční cyklistice. Již ve čtvrtek se závodníci postaví na start časovky, o víkendu se pak pojedou závody s hromadným startem.