Kristýna Zemanová

   Kiki, v našem týmu jezdící od sezony 2019, závodí hlavně v cyklokrosu, který přes léto doplňuje závody na silnici, kde rovněž sbírá cenné úspěchy. V srpnu roku 2020 dokázala na domácím mistrovství České republiky v silniční cyklistice vybojovat stříbrnou medaili v hromadném závodě a od té doby sbírá jeden úspěch za druhým.

   V roce 2020 se jako „prvoročačka“ zúčastnila premiérového mistrovství světa v cyklokrosu pro kategorii juniorek ve švýcarském Dübendorfu, které dokončila na 33. místě. Její talent se ovšem naplno projevil až o kategorii výše – v ženách do 23 let.

V kategorii u23 získala své největší kariérní úspěchy – bronz z mistrovství světa v cyklokrosu v roce 2023, stříbro v roce 2024 a také bronz z evropského šampionátu v roce 2023. Společně s kategorií elitních žen také dosáhla svého největšího úspěchu v závodě světového poháru – v italské Val di Sole byla čtvrtá.

   Dobrý výsledek umí zajet na všech tratích, ale nejradši má rovinaté tratě s technickými pasážemi, nejlépe písečnými. 

Informace:

Datum narození:27.10. 2003
Kategorie:ženy u23
Bydliště:Kosmonosy u Mladé Boleslavi
Nejoblíbenější místo na trénování:Český ráj, písečné duny v Bělé pod Bezdězem
Nejoblíbenější závod: cyklokros v Jabkenicích
Co považuješ za svůj největší úspěch?Mně vytvoří úsměv na tváři každá medaile, ale největší váhu pro mě mají dvě medaile z mistrovství světa.
A jaké jsou tvé sny a cíle v kariéře?Jakákoliv další medaile z akcí jako je MS, ME nebo světový pohár